



Chodzi bynajmniej nie o Harveya Keitela w filmie Tarantino „Wściekłe psy”, lecz o Wilhelma Keitela, najwyższego rangą oficera sądzonego podczas powojennego procesu w Norymberdze.
Na zdjęciu widzimy jak Keitel w imieniu Niemiec podpisuje w Berlinie akt bezwarunkowej kapitulacji. Feldmarszałek został następnie skazany przez trybunał w Norymberdze na śmierć przez powieszenie, a wyrok próbowano wykonać w październiku 1946 r. Próbowano, ponieważ szubienica odmówiła posłuszeństwa i Keitel dusił się przez niemal okrągłe pół godziny. Żaden kat, żaden szubienicznik nie mordował nigdy w majestacie prawa swej ofiary tak długo.
Keitel przed dotarciem do miejsca swego przeznaczenia nie powiedział niczego szczególnego. Za to jego kolega, stracony w tym samym roku jeden z architektów Holokaustu, Julius Streicher wypowiedział słowa, które zmroziły wszystkich obecnych przy egzekucji, a dla kolejnych pokoleń wciąż stanowią zagadkę. Streicher powiedział: „To Purim 1946”, po czym dodał „Pewnego dnia was też powieszą bolszewicy”.
Źródło grafiki: Wikipedia Commons
W Boliwii znajdują się najstarsze budowle megalityczne datowane na 17 tys. lat p.n.e., ale mogą liczyć nawet setki tysięcy lat (Poznański). Bloki granitu ważące setki ton przycięte są z wielką precyzją, z kątami prostymi zachodzącymi na siebie i szlifem na powierzchni jakby używano lasery. Posiadają idealnie proste krawędzie i równiuteńko rozmieszczone otwory. Budowle znajdują się nawet na wysokości 4 tys. m. n.p.m., gdzie już nie rosną drzewa, które mogłyby służyć do budowy ramp dla przesuwania tak wielkich i ciężkich bloków. W murach świątyni Tiahuanaco znajdują się rzeźbione głowy przedstawiające nie tylko mieszkańców Ameryki Pd., lecz WSZYSTKIE rasy ludzkie naszej planety, a stela pośrodku dziedzińca – Wirakoczę wyglądem wyraźnie odbiegającego od rasy indiańskiej (posiada wąsy, brodę, których Indianom brak) i raczej przedstawia Sumera z dorzecza Eufratu i Tygrysa.